خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
شامپوي خانگي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :nabzema
تاريخ: 1396/4/27  ساعت: ۰۸

هنگام نظافت موها بايد نوع آن را درنظر داشت و همين طور شامپوي مناسب براي شست وشو را انتخاب كرد. مهم تر اينكه روش شست وشو بايد بر مبناي اصولي و صحيح انجام شود تا علاوه بر بهداشت بتوانيد پوست سر و موها را به حالت دلخواه كنترل كنيد.

 مي دانيم كه حالت مو در افراد مختلف متفاوت است اما واقعيت اين است كه موها تنها در ۳ گروه دسته بندي مي شوند؛ موهاي چرب، موهاي معمولي و موهاي خشك. اگر شما تا به حال فكر مي كرديد كه هر سه اين حالات را به يك نوع بايد شست، سخت در اشتباه بوده ايد.

اگر به برچسب شامپوها دقت كرده باشيد، روي آنها نوشته شده مخصوص موهاي چرب، خشك، معمولي يا آسيب ديده و رنگ شده. اين ويژگي ها را براساس تركيبي از سورفاكتانت ها و مواد نرم كننده، به دست مي آورند تا هر كس بتواند براساس نوع مو، شامپوهاي مخصوص آن مو را انتخاب كند. در اينجا مي خواهيم كمي براي تان از شست وشوي موها بگوييم و اينكه آيا واقعا شامپوهاي گياهي اثربخشي بيشتري دارند؟

 

استفاده از شامپوهاي گياهي بهتر از شامپوهاي شيميايي است؟

اين يك باور و ادعاي علمي نيست چون شامپوهاي گياهي هم داراي تركيبات شيميايي هستند. بد نيست بدانيد كه عصاره گيري از گياهان به منظور توليد شامپو هم با روش هاي شيميايي صورت مي گيرد، ضمن اينكه شيميايي بودن يك محصول، به خودي خود مذموم نيست و اين كار (تهيه محصولات شيميايي) هم يك نوع علم محسوب مي شود.

آيا شامپوي سير براي درمان ريزش مو مفيد است؟

همه ما مي دانيم كه سير، براي درمان بسياري از بيماري ها مانند كاهش قند يا چربي خون مفيد است. اما متاسفانه ما عادت داريم كه يك ماده را همه كاره كنيم تا كارمان راحت شود! در مورد شامپوي سير هم همين حالت وجود دارد. مصرف اين شامپو ضرري ندارد اما فايده چشمگيري هم براي استفاده از آن گزارش نشده است. همان طور كه قبلا هم اشاره كرديم، براي اثبات اثربخشي يك كالا مانند شامپوي سير، بايد آزمون هاي علمي كافي صورت بگيرد تا بتوان آن را تاييد كرد.

شامپوهاي نارگيل، زيتون و بادام براي موهاي خشك است؟

بله. به طور كلي اين نوع از شامپوها مي توانند براي افرادي كه موهاي خشكي دارند، مورد استفاده قرار بگيرند. براي پيشگيري از سرعت افزايش موخوره فقط لازم است موها از آن حالت خشكي شديد، خارج شوند و روش اين كار (استفاده از روغن يا شامپو) ديگر به سليقه و ميل افراد بستگي دارد.

بهترين شامپوي گياهي براي انواع موها

كساني كه موهاي شان رطوبت كافي ندارد، مي توانند براي حفظ رطوبت مو از شامپوي آلو ورا استفاده كنند يا آنهايي كه موهايي زبر و خشن دارند، مي توانند مصرف شامپوي آووكادو را براي نرم كردن موها تجربه كنند. شامپوي فلفل هم براي آن دسته از افرادي كه پوست سر و موهاي شان بيش از اندازه چرب است، مي تواند مفيد باشد چراكه تاحدي چربي پوست سر و مو را كاهش مي دهد.

حنا و شامپوي حنا براي تقويت موها مفيد است؟

حنا به شرطي براي مو خاصيت دارد كه تميز و عاري از هرگونه آلودگي محيطي و قارچي باشد. اگر مواظب باشيد كه حناي تان آلوده نباشد و پوست و موي شما را مبتلا به انواع ناراحتي هاي قارچي نكند، استفاده از آن اشكالي ندارد. شامپوي حنا هم كه چون در محيط استاندارد كارخانه تهيه مي شود، آلودگي خاصي ندارد و شما مي توانيد با خيال راحت آن را مصرف كنيد.

شامپوي بابونه براي جلوگيري از خارش موها مفيد است؟

بله. به نظرم مطالعاتي هم براي اثبات اين مسئله صورت گرفته و اثر ضد خارش بابونه و شامپوي آن مورد تاييد قرار گرفته است.

شامپوي جنسينگ جلوي سفيد شدن موها را مي گيرد؟

خير. ادعا در مورد اثربخشي شامپوي جنسينگ يا قرص و شامپوي سلنيوم كه مي گويند جلوي سفيد شدن موها را مي گيرند، هنوز به اثبات نرسيده بنابراين نمي توان آن را تاييد كرد.

 

 

 

 

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ